EKO PRZEDSZKOLAKI

JESTEM PRZYJACIELEM LASU

Miesiąc luty w naszym przedszkolu to czas, kiedy możemy zająć się przygotowaniem do wiosny. Dlatego spotkania, które organizujemy dotyczą przyrody i ekologii. Ekologiczne Walentynki pozwoliły na promocję działania dotyczącego zbiórki baterii. Spotkanie z leśnikiem miało na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz ludziach , którzy o nie dbają. Uwieńczeniem spotkania jest wystawa  prac wykonanych przez dzieci i udział w akcji „ Dni przyjaciół lasu” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Godlewskiemu – nadleśniczemu i Pani Justynie Bujnowskiej Matos da Costa za przeprowadzenie spotkania i udostępnienie rekwizytów do pokazu.

Dziękujemy też sponsorom „Lasy Państwowe” Nadleśnictwu Krynki za przekazanie książeczek, karmników, budek lęgowych i pokarmu dla ptaków  na rzecz Przedszkola nr 2. Dzięki wsparciu mogliśmy  zorganizować  ptasią stołówkę, będziemy montować w naszym ogrodzie budki lęgowe dla ptaków, dzieci skorzystają z książek i malowanek o lesie i zwierzętach, a także będą brały czynny udział w organizowaniu ogródka ziołowego, warzywnego i kwiatowego.

Aneta Perkowska

kliknij izoabacz galerię zdjęć