II PRZEGLĄD JASEŁEK PRZEDSZKOLNYCH 2015

STOWARZYSZENIE DZIAŁA

20 stycznia 2015 r. Stowarzyszenie „Nasze Łapy – Twoja przyszłość” zorganizowało II Przegląd Jasełek Przedszkolnych. Gościnnie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Sokołach oraz Przedszkola nr 1 w Łapach. Gospodarze – dzieci z Przedszkola nr 2 wystawiły trzy prezentacje Jasełkowe.

Piękna  gra aktorska, spontaniczność i zaangażowanie dzieci sprawiły, że przedstawienia były udane
i oryginalne. Rozbrzmiewające dźwięki kolęd i pastorałek  w wykonaniu najmłodszych aktorów wyzwalały w  naszych widzach wzruszenie i podziw. Jury przyznało nagrody specjalne. Dzięki uprzejmości przedsiębiorców lokalnych mogliśmy wręczyć nagrody wszystkim uczestnikom.

Organizacja Przeglądu Jasełek Przedszkolnych daje szansę najmłodszym dzieciom na pokazanie ich pracy, pracy nauczycieli, wychowawców i opiekunów. Jasełka to specyficzne przedstawienie, w którego organizację z zapałem włączają się Rodzice i Dziadkowie. Poprzez takie spotkania dzieci poznają historię Bożego Narodzenia, nauczyciele i wychowawcy wymieniają swoje doświadczenia i pomysły, a Rodzice i Dziadkowie mają okazję do spotkania. W takim dniu wszyscy na chwilę zatrzymujemy się, by podziwiać nasze pociechy i wspierać je naszą obecnością.

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych działań. To dzięki Wam dzieci biorące udział w występach otrzymały nagrody i zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Nasi darczyńcy:

MADENT – Gabinet Stomatologiczny, NORIS – Daniel Łapiński, ROMAR -  Przedsiębiorstwo handlowe, ELTRON Łapy, Mleczarnia Łapy, PSS Społem, „ZIELONY DOMEK” – sklep wielobranżowy; HELLO BABY – sklep z zabawkami ul. Cmentarna

Dziękujemy Jury: Księdzu Proboszczowi z Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Waldemarowi Krzywińskiemu; Pani Annie Muszyńskiej – przedstawicielce Biblioteki Publicznej w Łapach; Pani Esterze Gąsowskiej – nauczycielce religii; Pani Ewa Łupińskiej - przedstawicielce Rady Rodziców w Przedszkolu nr 2; Pani Marcie Dzielnickiej – Prezes Stowarzyszenia KUL – Turysta.

Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i wychowawców, którzy wzięli udział w naszym przeglądzie. Swoją obecnością daliście nam poczucie, że nasze działania mają sens i wzbudzają zainteresowanie. Dziękujemy.

Ligia Łapińska

Prezes Stowarzyszenia