,,GENERACJE, KREACJE . SZTUKA W DIALOGU POKOLEŃ

,,PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY”

W grudniu 2014 rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu projekt ,,Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”.  Projekt „Generacje – Kreacje” ma na celu integrację oraz aktywizację dwóch grup społecznych i wiekowych,  rozbudzenie trwałych zainteresowań kulturalnych, naukę odbioru i tworzenia kultury i sztuki. Ważnym aspektem projektu jest ukazanie dzieciom z  naszego przedszkola różnych postaw życiowych, wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu, a także zachęcenie seniorów do wolontariatu. Uczestnicy projektu: dzieci 5-6 letnie i seniorzy z Klubu Seniora  ,,Po drugiej stronie tęczy” działający przy MOPS w Łapach, biorą udział w warsztatach literacko – plastycznych, mających na celu wzajemne poznanie i zawiązanie przyjaźni.

3 grudnia 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie z wolontariuszką z Klubu Seniora ,,Po drugiej stronie tęczy”. Panią Teresę Bajdę, byłego pracownika naszego przedszkola, gościły dzieci z grupy MUMINKÓW. Gość opowiedział przedszkolakom o  pracy w przedszkolu, pokazał zdjęcia z czasów swojej młodości  a także przeczytał kilka swoich ulubionych wierszyków z dzieciństwa. Dzieci zainteresowały się portretem Marii Konopnickiej, przyniesionym przez panią Teresę. Wspólnie opisywały wygląd ubiorów kobiet z dawnych czasów. Już na pierwszym spotkaniu wywiązała się przyjaźń między przedszkolakami i gościem.

Dziękujemy pani Teresie Bajdzie za przybycie do Przedszkola Nr 2 w Łapach. Czekamy na kolejne spotkania z seniorami z Klubu Seniora ,,Po drugiej strony tęczy” działającego przy MOPS w Łapach.

Małgorzata Perkowska

ZOBACZ GALERIĘ