Z ŻYCIA MUCHOMORKÓW 2014

MUCHOMOREK MAŁY...

ŚWIĘTO CHLEBA

17 października obchodziliśmy Święto chleba, na wspólne świętowanie zaprosiliśmy rodziców, z którymi odśpiewaliśmy „Hymn chleba”. Mimo tego że mamusie i tatusiowie słów piosenki nie znali z nami pięknie je wyśpiewali. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy, następnie etapy powstawania chleba poznaliśmy. Segregując ilustracje w odpowiedniej kolejności, piękne plakaty powstały. A na zakończenie pyszności na nas czekały, które tatusie, mamusie i dzieci razem zajadały. Taca szybko pusta była, bo każda kanapeczka cudownie ozdobiona była. Rodzicom dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że nie raz nas swoją obecnością zaszczycicie.

ZOBAZC GALERIĘ

„BO TA PANI POMARAŃCZOWA, JEST PYSZNA I ZDROWA”

Dnia 9 października obchodziliśmy w przedszkolu „Marchewkowy dzień”. Uczciliśmy go pomarańczowymi strojami. Każdy muchomorek w tego dnia przyniósł do przedszkola swoją marchewkę, którą ze smakiem zjadał w gronie przyjaciół. Uśmiechnięte były minki chłopczyka i dziewczynki, gdy zjadaliśmy witaminki. Chipsy marchewkowe takie pyszne były, że z talerzyków szybko bez grymasów ubyły. Wszystko marchewkowe tego dnia było. Wystrój sali, piosenki, wierszyki, zabawy oraz prace plastyczne, które wykonaliśmy również do tego dnia nawiązywały. Ćwiczyliśmy paluszki za pomocą plasteliny rozcierając ją po ilustracji marchewki. Takie świętowanie bardzo lubimy.

ZOBACZ GALERIĘ

„MUCHOMORKI MALUTKIE WIEDZĄ, ŻE OWOCE I WARZYWA SĄ PYSZNIUTKIE”

W tygodniu poświęconym zdrowemu odżywianiu się - dzieci z grupy Muchomorków zapoznały się z kształtem, nazwą i kolorem  wybranych owoców i warzyw. Wykonaliśmy pracę plastyczną posługując się gąbką maczaną w farbie. Ta forma pracy sprawiła dzieciom wiele przyjemności. Każde dziecko starannie, odpowiednio dobranym kolorem farbki wypełniało swoje warzywo.

„KOLOROWE PARASOLE”

Chociaż aura nam sprzyja, jesień lubi figle płatać. Dlatego strój odpowiedni wybieramy, gdy jesienną pogodę mamy. Każdy z nas już doskonale wie, że gdy pada deszcz kalosze włożyć trzeba. Do tego płaszczyk przyda się i parasol pewnie też. I choć słońce jest za oknem ja w przedszkolu w deszczyk bawię się i wiem, że kałuże omija się. W piosence słyszę jak deszczyk gra i podoba mi się melodia ta. Parasol w przedszkolu też swój mam, bo sam go kolorowymi papierkami wyklejam. I nie będę wcale smucił się, gdy spadnie deszcz, bo i wtedy można świetnie bawić się.