JEŻYKI PIĘKNIE ZAJADAJĄ ZUPKĘ

JEŻYKI KOLCE MAJĄ I ZUPKĘ ZAJADAJĄ

ZOBACZ GALERIĘ

„W dobie wszechobecnych kolorowych reklam, kreujących modę na żywność słodką, tłustą i wysokoprzetworzoną, bardzo trudno ukształtować i utrzymać prawidłowe nawyki żywieniowe u dziecka. Warto jednak spróbować przekazać maluchom wiedzę w sposób jak najbardziej dla nich atrakcyjny, który pozwoli im, nawet podświadomie, spośród dostępnych na rynku produktów wybierać te najbardziej pełnowartościowe i przynoszące korzyści ich organizmom. Troska włożona w prawidłowy rozwój przedszkolaków niewątpliwie zaprocentuje w ich dalszym życiu.”

Dlatego staramy się wprowadzać dzieciom w naszym przedszkolu urozmaicone posiłki. Dzisiaj dzieci miały okazję poznać smak nowej zupy – krem brokułowej, która nazwana została zupą Shrekową. Ze smakiem zajadały zupkę co widać na załączonych zdjęciach. Zachęcanie dzieci do spróbowania nowego nie jest łatwe. Staramy się opowiadać „bajki zupkowe”, historie, które zachęcą przedszkolaki do zjedzenia posiłku. Dzisiaj jedliśmy danie przygotowane przez samego Shreka, to on był głównym kucharzem dzisiejszego menu

Aneta Perkowska