PRZEDSZKOLAKI W PIEKARNI - WYCIECZKA 2014

MAŁO NAS, MAŁO NAS DO PIECZENIA CHLEBA...

16 października dzieci z grupy Muminków, Puchatków, Smerfów wybrały się na wycieczkę do piekarni PSS w Łapach. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, który pokazał sposoby zaplatania chałek, rogali. Mieliśmy również okazję zwiedzić magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki                    z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Dzieci miały możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi w trakcie samodzielnego wykonania bułeczek, rogalików, czy też innych wytworów według własnego pomysłu. Wszystkie nasze wypieki wyszły doskonale! Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami. Pełne wrażeń, zadowolone wróciły do przedszkola.
 Joanna Roszkowska