ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - MUMINKI 2014

23  kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święta te miały na celu promowanie literatury pięknej oraz czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

W  grupie Muminków ten dzień przebiegał bardzo uroczyście. Dzieci oglądały książki zgromadzone w sali. Ogromną ciekawość wzbudziły książki zawierające autografy i dedykacje autorów tych  książek. Następnie dzieci  słuchały fragmentów wybranych przez siebie pozycji. Zapoznały się również   z tematem: ,,Jak powstaje książka?”. Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Książki przedszkolaki  wykonały  ilustracje do wybranych bajek oraz malowały swoich ulubionych bohaterów.

Małgorzata Perkowska