PRZEDSZKOLNY PUNKT WYMIANY KSIĄŻEK

KSIĄŻKI KOCHAMY I JE WYPOŻYCZAMY

Książka jest skarbnicą wiedzy, źródłem nieskończonej wyobraźni, kopalnią pomysłów, sposobem na nudę. Pomaga najmłodszym w przekroczeniu bram fantastycznego świata baśni, bajek, legend i poznania bliskiej codzienności. Niekiedy pozwala zapomnieć o smutkach. Z myślą o ułatwieniu przedszkolakom kontaktu z książką rozpoczął działanie Przedszkolny Punkt Wymiany Książek. Punkt wymiany książek został utworzony w holu – miejscu dostępnym zarówno dla dzieci , jak i rodziców.

Akcja ruszyła 23 kwietnia w dniu obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozpoczęcie akcji zostało obwieszczone plakatem informacyjnym dla rodziców oraz zajęciami we  wszystkich  grupach. Dzieci uczęszczające do przedszkola mogą wymienić własne książeczki przyniesione z domu na przedszkolne. Wszyscy muszą przestrzegać zasady wymiany: jedna książeczka własna za jedną książeczkę przedszkolną.

Życzę miłego spędzania czasu w gronie rodziny z wybraną lekturą

Małgorzata Perkowska.