PIERWSZA WIZYTA MUMINKÓW W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

KSIĄZKI LUBIMY I DO BIBLIOTEKI CHODZIMY

Książki lubimy i do biblioteki chodzimy. Pod takim hasłem odbyła się pierwsza wycieczka 4 latków do Miejskiej Biblioteki w naszym mieście. Zaś  celem wycieczki  było przygotowanie się do pasowania na czytelnika i zdanie ,,egzaminu”. Mimo, że wyruszaliśmy do biblioteki wcześnie rano i jeszcze nie było zbyt ciepło to wszystkie dzieci były  w dobrym humorze. Grupa Muminków szybko dotarła na miejsce. I tu czekało na nas dużo niespodzianek. Dzieci poznały  wygląd biblioteki i obowiązki  wszystkich jej pracowników . Słuchały głośnego czytania fragmentu książki , rozwiązywały zagadki o ulubionych bohaterach i odpowiadały na  pytania dotyczące korzystania z biblioteki. Wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromna wiedzą na temat literatury dziecięcej, potrafiły zachować ciszę i spokój w bibliotece i zapamiętały zasady wypożyczania książek. Czas w bibliotece mijał szybko i trzeba było wracać do przedszkola. Wszystkie Muminki wrócą tu w maju na uroczyste pasowanie na czytelnika.

Małgorzata Perkowska