KRASNOLUDKI ZIELONY OGRÓDEK ZAKŁADAJĄ

HEJ HO! HEJ HO! DO SIANIA BY SIĘ SZŁO!!!

Krasnoludkom zima się już tak znudziła i o prawdziwej wiośnie marzyły, że sami w czwartek 20.III. zielony ogródek założyć postanowiły. Najpierw odpowiednie miejsce dla ogródka wybrały- słoneczne, jasne i bezpieczne, blisko Pani Wiosny, by o niego dbała. Potem dzieci ziemię, doniczki, nasionka i ziarna przygotowały, a dopiero po tym do sadzenia i siania się zabrały. Nasze maluszki ziemię spulchniły, do doniczek ją wsypały i najpierw aksamitki posiały. Potem przyszła kolej na sadzenie fasolki i cebulki, a na koniec zboże i rzeżuszkę posiały i wszystko obficie podlały. Gdy wszystko było już gotowe,  zielony ogródek w wyznaczonym miejscu został ulokowany, by tam pod opieką Pani wiosny wszystko pięknie urosło. Do końca dnia nasi mali ogrodnicy do kącika zaglądali i zmiany w nim zachodzące obserwowali. Bardzo dumni z siebie byli, że sami wiosnę w sali stworzyli. Codziennie będą go obserwować  i troskliwie się nim opiekować. Ale nadal na prawdziwą wiosną czekają, może już jutro się z nią spotkają?

Beata Nielipowicz

ZOBACZ GALERIĘ