KRASNOLUDKI Z MUCHOMORKAMI WIOSNĘ WITAJĄ

WIOSNA! WIOSNA! WIOSNA ACH TO TY!

Krasnoludki z Muchomorkami postanowiły Pierwszy Dzień Wiosny w sali Krasnoludków wspólnie świętować i wspólnie tym dniem się radować. Wszyscy cudnie na zielono ubrani, nawet nasze Panie, najpierw z Marzanną –zimową panną, trochę się pobawili, ale szybko się tym znudzili, więc tańcem i piosenką ją pożegnali. A za chwilę kroki Pani Wiosny za drzwiami słychać było, wtedy dzieci  głośno i radośnie zaśpiewały i tym sposobem do siebie ją zawołały. Pani Wiosna radosna, pięknie ubrana, w słonecznym blasku do sali weszła i gdy tyle dzieci zobaczyła, to się bardzo tym zdziwiła, że one tak na nią czekają i tak ją bardzo kochają. Potem były wspólne wiosenne tańce, piosenki i pląsy, a gdy się wiosna troszkę zmęczyła, to w kąciku zielonym zamieszkać  postanowiła, więc dzieci je tam odprowadziły i wspólne zdjęcie z nią zrobiły, po czym same cichutko się bawiły, by wiosna odpoczywała i sił na wspólny spacer nabierała. Po drugim śniadaniu, gdy się dzieci posiliły, to wszyscy przedszkolacy Marzennę i Wiosnę na wiosenny spacer zaprosili, by z pierwszą się pożegnać, a drugą powitać. Po placu zabaw maszerowały i wiosnę radośnie witały. Tak minął pierwszy dzień wiosny, który był wyjątkowo słoneczny, pełen wrażeń i radosny. Wesołej wiosny ze słoneczkiem na niebie, tego w Dniu Wiosny Krasnoludki i Muchomorki życzą Kochany Rodzicu dla Ciebie.

Beata Nielipowicz

ZOBACZ GALERIĘ