MUCHOMORKI W AKCJI 2014

ZABAWY W ZWIERZĄTKA

Ruch stanowi naturalną potrzebę i jest podstawową formą aktywności dziecka. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych i warto im je systematycznie organizować. Usprawniają one ich kondycję fizyczną, rozwijają sferę poznawczą oraz emocjonalną.
W grupie młodszej 3 – 4 latków szczególnie godne polecenia są zajęcia organizowane metodą zabawowo – naśladowczą oraz w formie opowieści ruchowej. Zachętą do podjęcia zabawy może być piosenka i opowiadanie nauczycielki. Szczególnie interesującym tematem dla dzieci są zwierzęta. Piosenka „Dziwne rozmowy” stała się w dniu 17 marca dla  „Muchomorków” doskonałą propozycją do „odwiedzenia” zwierząt na „podwórku”. Dzieci chętnie je naśladowały. Opowieść nauczycielki przemieniła przedszkolaki w „ptaszki”, „kotki”, „pieski”, „świnki”, „myszki”. Zachęciła do wykonywania ruchów w wielu płaszczyznach w pozycji niskiej i wysokiej. Podczas zajęcia dzieci biegały, czworakowały, turlały piłeczki, przesuwały przybory, wykonywały ruch naprzemienne. Uczyły się współpracy z partnerem, reakcji na sygnały dźwiękowe i polecenia nauczycielki. Utrwaliły również wiadomości o zwierzętach i ptakach – a najważniejsza była dobra zabawa.
Mirosława Matusik

SCENARIUSZ ZAJĘĆ