JAK KRASNOLUDKI CHOINKĘ UBIERAŁY

DZIELIMY SIĘ OPŁATKIEM, DZIELIMY KOLĘDĄ

W ten magiczny, święty czas w poniedziałek 16.XII. rodzina Krasnoludków z rodzicami spotkała się wraz, by przed świętami  choinkę ubrać. Najpierw było wspólne robienie ozdób. Rodzice byli tak w to zaangażowani, że  w mgnieniu oka powstały łańcuchów metry całe. Potem dzieci się tym pochwaliły i na choince z dumą je zawiesiły. Ubieraniu choinki śpiewanie piosenki towarzyszyło, a radości i śmiechu było przy tym, aż miło. Na zakończenie cała rodzina Krasnoludków życzenia sobie złożyła i opłatkiem się podzieliła. Łamiąc się opłatkiem, każdy każdemu składał życzenia, by wszystkim się spełniły najskrytsze marzenia, by nikomu nie zbrakło ludzkiej życzliwości i zdrowia w tej naszej, codziennej szarości. Świątecznemu spotkaniu kolędy towarzyszyły, które wszyscy śpiewali, nawet Ci najmłodsi. Było tak rodzinnie i miło, że nawet do domu się nam nie śpieszyło. A tą atmosferę nasi cudowni rodzice z dziećmi stworzyli, więc niech żałują Ci, co nie byli.  Tym obecnym raz jeszcze serdecznie i gorąco dziękuje, a wszystkim ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT WINSZUJĘ!

Beata Nielipowicz