KRASNOLUDKOWY TYDZIEN RAZOWEGO CHLEBA

CHLEB RAZOWY ZAWSZE ZDROWY

Nasza grupa, chociaż najmłodsza w przedszkolu, aktywnie działała podczas TRCh. Najpierw Krasnoludki kącik chlebowy stworzyły, potem prawdziwego piekarza do swojej grupy zaprosiły, który dokładnie pokazał jak chlebek razowy powstaje. Następnego dnia same w piekarzy się bawiły, gdy z masy solnej pieczywo robiły. Potem wspólnie z Paniami plakat chlebowy wykonały, a  z rodzicami wierszyki o chlebie niektórzy napisali. Na Święcie Chleba w zabawie „Mało nas do pieczenia chleba” aktywnie uczestniczyły i pięknie hymn o razowym chlebie odśpiewały. A podczas degustacji razowymi przysmakami się zajadały i do próbowania razowych łakoci rodziców zachęcały.

Bo nasze Krasnoludki, to są same zuchy, które zawsze dorosłych obserwują i chętnie ich naśladują. My dorośli o tym nie zapominajmy, przede wszystkim, gdy z nimi do stołu siadamy, bo wtedy im pokazujemy jak i co zjadamy czyli jak sami zdrowie dbamy!

Beata Nielipowicz