MAGICZNY KRĄG

CHLEBOWA MANDALA W PRZEDSZKOLU

Mandala to znakomity pomysł na zabawę z dziećmi . Wywiera bardzo korzystny wpływ na kształcenie wychowanków już od pierwszego etapu nauczania. Technika mandali – wpisanych w koło obrazków – uspokaja i wycisza dzieci nadruchliwie , ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji  w działaniu , sprzyja wewnętrznej integracji .

Grupa Puchatków systematycznie uczestniczy w zajęciach związanych z Magicznym Kręgiem
(tytuł innowacji pedagogicznej). Zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Wkraczamy w bogaty i różnorodny świat mandali niespiesznie, powoli, ale systematycznie. Wykorzystujemy gotowe wzory w oparciu o szereg pomocy, posiadamy szablony na różne okazje, próbujemy wymyślać własne. Tak właśnie powstał pomysł na ,, Chlebowe mandale”  , które dzieci wykonywały razem z rodzicami, a następnie pięknie zaprezentowały w finale Święta Razowego Chleba.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych pociech  za współprace i zaangażowanie w życie grupy.

Elżbieta Porowska