ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 2013

MIŚ JEST BARDZO GRZECZNY DZIŚ

„DZIŚ W PRZEDSZKOLU JEST WESOŁO, MISIE Z NAMI TAŃCZĄ  W KOŁO”

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych  i ulubionych zabawek.
A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają  największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest  przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go  najbardziej potrzebują.                                .
   Dlatego 25 listopada 2013 r. dzieci z Przedszkola
obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie  dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola; zachęcenie do  poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.
Wszystkie grupy przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły je do gimnastyki porannej, brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?”, oglądały film z cyklu: „Miś Uszatek”, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj Pluszowego Misia", „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie” oraz muzyce  z bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”.
  Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów- szkoda, że dzień minął tak szybko!
  W tym samym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Mój Pluszowy Miś". Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Jak spośród tylu wykonanych prac wybrać te najpiękniejsze. Liczny udział, pomysłowość i inwencja twórcza zachwyciła Jury. Wszystkie prace zostały wyróżnione nagrodami.
 W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki małe, duże, białe, brązowe i wspólnie będziemy uczyć i bawić się.

Joanna Roszkowska

Krasnoludkowe Święto Pluszowego Misia

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Krasnoludki aktywnie w nim uczestniczyły i w swojej sali kącik misiowy zrobiły, gdzie przeróżne misie zgromadziły. Od samego rana w sali piosenki misiowe rozbrzmiewały, a po  śniadaniu dzieci misiom „Sto lat” odśpiewały, bo to nasza urodzinowa tradycja. Były tańce, masujące bajeczki, zabawy i pląsy z misiami w roli głównej. Pani Asia piękny kącik misiowy a szatni zrobiła i tam też nasza grupa z innymi dziećmi się bawiła. Potem nasze przedszkolaki portret misia kolorowały, a po obiedzie bajki o misiu słuchały. Ale to nie było zwykłe czytanie, bo w wykonaniu Zuzi mamy, za co jej bardzo dziękujemy. Przez cały dzień bohaterem wszystkich zabaw był miś, który 111 lat skończył właśnie dziś 25.11. W następnym roku też mu urodziny zrobimy, bo my misie kochamy z całej siły.

B.Nielipowicz

PLUSZOWY MIŚ - JEŻYKI

„Święto Pluszowego Misia” ,które obchodziliśmy 25 listopada sprawiło dzieciom ogromną radość. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego ulubieńca. Niektóre miśki  okazały się większe od swoich właścicieli. Ich ilość i różnorodność była fascynująca. Dzieci nie zabrały ich wszystkich do domu, część pozostanie w grupie „Jeżyków” na zawsze. Nasze  dzieci chętnie dzielą się z innymi swoimi zabawkami. Bardzo dziękuję.

M.Łapińska