POLICJANT NASZ PRZYJACIEL

Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE

11 września grupa Puchatków gościła Panią Monikę Falkowską, która ciekawie opowiadała o swojej pracy, zasadach ruchu drogowego. Ostrzegała przed nierozważnym postępowaniem na ulicy, które często prowadzi do tragedii. Uświadomiła także niebezpieczeństwa wynikające z kontaktów z ,, Obcym’’. Ku radości dzieci – zaprosiła nas do zwiedzenia komisariatu policji.

W trakcie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca mundurowych. Obejrzały dyżurkę, inne pomieszczenia oraz miejsce, w którym policjanci zdejmują od podejrzanych odciski palców. Tam też osobiście doświadczyły, w jaki sposób pobierane są odciski linii papilarnych dłoni . Dowiedziały się , jak bezpiecznie zachować się na drodze , czy  w czasie kontaktu z nieznajomymi . Dodatkowo utrwaliły numery alarmowe do służb porządkowych . Miały też okazję siedzenia w quadzie, radiowozie, włączały syrenę - świetnie się przy tym bawiły. To były niezapomniane wrażenia!

Serdecznie za nie dziękujemy!!!

Elżbieta Porowska