ŚWIĘTO RAZOWEGO CHLEBA 2013

ŚWIĘTO, ŚWIĘTO,ŚWIĘTO !!!

Podsumowaniem obchodów Tygodnia Razowego Chleba było Święto Chleba, które w tym roku odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 28.X.2013r. Będzie to pamiętny czas, chociaż po raz drugi była w naszym przedszkolu impreza taka. Najpierw salę „Puchatków” nasze panie pięknie przystroiły, by wystrój pasował do tej uroczystej chwili. Potem wystawę wierszy chlebowych i galerię zdjęć przygotowano, a po tym już tylko kanapki i koreczki razem z mamusiami wykonano. Wszyscy na medal się spisali.  Zaproszeni goście m.in. pan burmistrz Wiktor Brzosko, pani sekretarz Urszula Jabłońska oraz pani Alicja Gryglewska - członek zarządu PSS „Społem” przybyli oraz niezawodni Rodzice bardzo liczni byli. Choć miejsca było nie za wiele,  ale się wszyscy pomieścili. Pani Dyrektor Aneta Perkowska wszystkich obecnych serdecznie powitała, a potem przypomniała, jak zdrowe odżywianie działa. Głos też zabrał Pan Burmistrz, który podziwiał nasze przedszkole i naszą do zmian niezłomną wolę. Część artystyczną Puchatki inscenizacją o chlebie rozpoczęły, potem Smerfy Trojaka w ludowych strojach zatańczyły, a następnie reprezentanci wszystkich grup w „Mało nas do pieczenia chleba” wspólnie się zabawiły. Po czym cała społeczność przedszkolna hymn o chlebie „Hej razowiec” odśpiewała i na tym się zakończyła część artystyczna dla nas tak miła.
   I wtedy wszystkich na górę, do Puchatków zaproszono, na degustację razowych pyszności, które dziełem rąk naszych mamy i pań były.  A  powstał z tego piękny, kolorowy stół, oj w tym roku jeszcze bardziej okazały!!! W międzyczasie goście wiersze czytali i zdolności swoje nawzajem podziwiali. Galeria zdjęć z Tygodnia Razowego Chleba była, która też frekfencją się cieszyła.  Było tłoczno, gwarno, wesoło i tak miło, więc my bardzo się cieszyliśmy wspólnie spędzoną z gośćmi chwilą.  Świętowanie i degustowanie trwało do końca dnia i choć wszyscy byli już na koniec troszeczkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Takie właśnie imprezy pokazują, ile można zdziałać wspólną siłą. Dużo rąk było trzeba, aby tak wyglądał przebieg drugiej edycji Tygodnia Razowego Chleba!!!
   Wszystkim zaangażowanym w to „dzieło” w tym miejscu bardzo dziękujemy, wszystkie dobre rady i wskazówki doceniamy i szanujemy, bo jakże miła jest współpraca, gdy jeden drugiemu dobroć zwraca, gdy sobie nawzajem pomagamy, gdy jeden drugiemu doradzamy, bo przecież  wspólny cel mamy! W takiej atmosferze wzajemnego wsparcia i zrozumienia wiele jest do zrobienia, więc my się tego trzymamy i już na następną wspólną uroczystość zapraszamy.

Do galerii Tygodnia razowego chleba zapraszamy

Beata Nielipowicz