TYDZIEŃ RAZOWEGO CHLEBA 2013

II EDYCJA

Jak wszystkim wszem wiadomo nasze przedszkole zdrowie promuje i po raz kolejny Tydzień Razowego Chleba organizuje. My z całych sił się staramy, by naszym milusińskim pokazać jak do zdrowo się odżywić, czego unikać, a czym się zajadać. Was Rodzice też do tego zachęcamy, bo to Wy wzorem dla nich jesteście i to Wy pokazujecie, czym się zdrowo żywić w tym skażonym reklamą świecie!!! Tydzień Razowego Chleba więc znów zorganizowaliśmy w dniach 21-28 X 2013, by łatwiej było chleb razowy i inne produkty pełnoziarniste w jadłospis dzieci włączyć i do spożywania ich, po prostu zachęcić. W szatni oraz w każdej grupie powstał „Kącik chleba”, gdzie zgromadzono wszystko to, co do zrobienia chleba trzeba. Dzieci miały zajęcia i zabawy, każdy w  swoim kąciku, a śmiechu i radości było przy tym bez liku. Wycieczki starszaków do piekarni też się udały, gdzie nasze dzieci na własne oczy widziały, jak chleb i bułeczki powstawały. Natomiast młodsze przedszkolaki piekarza u siebie gościły, który im pokazywał etapy robienia chleba, taki był miły! W ciągu tygodnia piękne prace plastyczne związane z chlebem powstawały, które dzieci swoim bliskim prezentowały. Plakaty, mandale, pieczywo z masy solnej wykonywały, a w domach zaś, wiersze i rymy związane z chlebem, przy pomocy całej rodziny powstawały. Wszystkie te dzieła zostały zebrane i na Święcie Chleba wszystkim gościom były zaprezentowane. Do świętowania wszystkie przedszkolaki solidnie się przygotowały, bo własnoręcznie zrobione i upieczone chleby na święto podarowali. Potem z pomocą mam kanapki i koreczki z różnymi pastami na tym chlebku były robione, następnie na tacach pięknie ułożone na degustację czekały, a potem podczas świętowania gościom same do buzi wskakiwały. Taki to był nasz sukces mały!!! Święto Chleba odbyło się zgodnie z planem. Było wielkie świętowanie i podsumowanie tego wszystkiego co nam się „upiekło podczas tygodnia całego”. Tak szybko minął ten niecodzienny czas, ale Święto Chleba będzie nadal trwać, bo u nas wszyscy dobrze wiedzą, że razowiec, to król chlebów, każdy powie! Podczas obchodów TRCh cały czas towarzyszyły nam wypieki tylko z łapskich piekarni, bo „My o zdrowie dbamy i tylko łapski chleb zjadamy!!!”                                                                                                             W tym miejscu serdecznie dziękujemy Piekarni „Społem” Łapy i Piekarni „Wojciech  Grodzki” za dostarczenie nam swoich wypieków zarówno na wystawę jak i do degustacji. Wszystkim, którzy pomagali i zaangażowali się w obchody Tygodnia Razowego Chleba serdecznie dziękujemy.

Koordynator ds. Promocji Zdrowia
Beata Nielipowicz