SMERFY I MUMINKI NA WYCIECZCE

BO W PRZEDSZKOLU BARDZO FAJNIE JEST!

W tym roku najstarsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskiego Pietkowa. Już z samego rana w czwartek 13.06 wyjechaliśmy, by na łonie natury spędzić jak najwięcej czasu. Najpierw dzieci miały lekcję poglądową w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” , gdzie poznały zwierzaki, które zamieszkują pobliskie lasy. Potem były zabawy z chustą animacyjną, które były wspaniałym przerywnikiem. Następnie spacerem przez las poszliśmy nad stawy, gdzie już czekało na nas ognisko. Dorośli piekli kiełbaski, dzieci w bezpieczny sposób asystowały, a potem z wielkim apetytem je zajadały. Po kiełbaskach był deser, który przedszkolaki przywieźli w swoich plecakach. Kiedy brzuchy były pełne dzieci zaproszono na ścieżkę zmysłów, gdzie najpierw na bosaka po piasku, szyszkach i pniach biegały, a potem po dotyku skarby ukryte w workach rozpoznawały. Następna porcja wrażeń na kładce prowadzącej przez stawy była i podczas wspinaczki na wieżę widokową. Potem wolnym krokiem przez las do ośrodka wróciliśmy, gdzie jeszcze sesja zdjęciowa była, a na koniec  piknik na trawie i słuchanie co piszczy i rechoce w trawie. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, przepiękna pogoda, świergot ptaków, rechot żab, zapach traw. Było wspaniale, było cudownie, było bezpiecznie, rodzinnie,  tak, że słów mi brak. Dzieci las i staw bliżej poznały, a także o kondycjĘ fizyczną zadbały, bo choć do samochodu przyzwyczajone, to też chodzić nauczone. Do przedszkola przed drugą szczęśliwie wróciliśmy i obiad z apetytem zjedliśmy. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Justynie Bujnowskiej - pracownicy nadleśnictwa Rudka, za wspaniałą atmosferę, życzliwość, gościnność i profesjonalne podejście do dzieci. Na pewno jeszcze tam wrócimy i  widokami znów się zachwycimy.

B.Nielipowicz