SMERFNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

KOCHAM BABCIĘ I DZIADKA

Smerfny Dzień Babci i Dziadka 2012r

Jest taki dzień jeden w roku, dzień pełen magicznego uroku, gdy to kochane babcie i drodzy dziadkowie z okazji swojego święta nas odwiedzają. W tym roku był to czwartek - 19.01.12r, tego dnia dzieci odświętnie ubrane, roześmiane do sali wchodziły i prezenty dla dziadków  wcześniej przygotowane od razu rozłożyły. A kiedy przyszła już wyczekiwana godzina i zaproszeni goście zajęli miejsca na sali gimnastycznej, to przy melodii pastorałki Smerfy uroczystość dla Babci i Dziadka od pokazu Jasełek zaczęły. Po jasełkach kiedy gromkie brawa dostały, szybciutko do dalszego pokazu się przebierały, a w międzyczasie dostojni goście do naszej sali  zostali zaproszeni, gdzie przy suto zastawionych stołach na ciąg dalszy oczekiwali. Wtedy nastąpiła druga część popisów dla babci i dziadka.  Smerfy piosenki śpiewały , tańczyły i wiersze deklamowały, żeby swoim babciom i dziadkom pokazać, jak ich bardzo szanują, doceniają i najbardziej na świecie KOCHAJĄ!!!

Żeby udowodnić, że robią to szczerze na zakończenie „Sto lat” zaśpiewały i własnoręcznie wykonane prezenty swoim cudownym babuniom i dziadziuniom dały. Potem nastąpiła eksplozja życzeń, były buziaki, uściski, całusy i łzy wzruszenia! Wnuki siedzące u Dziadków na kolanach i obejmujące ich, to miły  i wzruszający obrazek dla oka,  a balsam dla  duszy! W oczach gości widać było tą bezgraniczną miłość, oddanie i uwielbienie dla swoich wnuków. Chciałoby się wtedy powiedzieć: Chwilo trwaj wiecznie!!! Goście wychodzili bardzo zadowoleni, występami wnuków zachwyceni, za przygotowanie dziękowali, a nawet pomoc przy sprzątaniu oferowali. Jednym słowem było WSPANIALE!!! I my przy tym byliśmy, herbatkę z nimi piliśmy, a kogo nie było, to jego strata. Na pocieszenie zapraszamy do obejrzenia zdjęć, to jedyna rada.

W tym miejscu chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim mamom, za  przyniesienie tylu pysznych wypieków i owoców, a także za ogromną pomoc w przygotowywanie i sprzątane sali. Dziękujemy za poświęcony czas, za zainteresowanie i zaangażowanie w życie grupy. Dzięki Wam, kochane mamy, za to, że zaproszonych gości mogliśmy  ugościć, tak jak na to zasłużyli. Dziękujemy!!! Brawo!!! Dziękujemy!!!

Beata Nielipowicz i Janina Perkowska