JASEŁKA 2011 - MUMINKI

BÓG SIĘ RODZI!

„Dzisiaj w Betlejem !” – słowa kolędy rozbrzmiewały 19 grudnia na spotkaniu wigilijnym grupy Muminków. W tym dniu dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przybycia zaproszonych gości Rodziców i Pani Dyrektor. Od rana naszą salę zdobiły przebrania aniołów, pasterzy, króli  oraz Józefa i Maryi. Na półkach leżały przygotowane kolorowe opaski. Gotowa była dekoracja Jasełkowa. Trudno było opanować emocje przedszkolaków, które czekały na zaprezentowanie Jasełek.

Cała uroczystość rozpoczęła się przy dźwiękach nastrojowej muzyki oraz powitaniem gości przez panią Anetkę. Później dzieci przeniosły nas  do Betlejem i przedstawiły historię sprzed XX wieków. Wszyscy mogli zobaczyć szopkę z Maryją i Józefem , do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami, dzieci oraz aniołki. Nasze przedszkolaki pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Przy piosenkach „Arki Noego” tańczyły z wielką radością, ukazując nam przez to jak należy cieszyć się ze Świąt Bożego Narodzenia. Świąt dzięki, którym „w naszych domach zmienia się dosłownie wszystko: dzięki choince pachnie lasem, w wannie niespodziewanie pojawia się karp, pod białym obrusem schowało się sianko, gdzieś tam za pierwszą gwiazdką wędrują trzej królowie, chleb codzienny staje się opłatkiem i nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem”.

Nasi mali aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po złożeniu życzeń przez Panią Jolę podzieliliśmy się opłatkiem. Spotkanie było bardzo udane i pozostanie długo w pamięci naszych Muminków.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieci do Jasełek.

Aneta Perkowska