SMERFY I JEŻYKI W KSIĘGARNI

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

SMERFY

Mikołajkowy dzień w grupie Smerfów był wyjątkowo bogaty w niecodzienne wydarzenia. Oprócz spotkania z Mikołajem dzieci zostały zaproszone do księgarni na Mikołajkowe bajek słuchanie. A w księgarni czekało na nie dużo niespodzianek, nawet miejsca  do siedzenia były przygotowane. Najpierw Pani Ewa przebrana za śnieżynkę serdecznie dzieci powitała i słuchanie  bajki zaproponowała. Potem była króciutka rozmowa o mikołajkowych prezentach i samodzielne zwiedzanie księgarni. Nasze Smerfusie były zachwycone i zadziwione różnorodnością książek i innych artykułów, które można tam kupić. Wszyscy też obiecaliśmy, że książki zawsze czytać i szanować będziemy, a bliskim w prezencie kupować możemy.

„Bo książka to przyjaciel nasz bliski, który nie skrzywdzi nigdy.”

Na zakończenie przemiłego spotkania dzieci Paniom, a Panie dzieciom dziękowały i wtedy Smerfetki własnoręcznie wykonane ilustracje w prezencie im dały, a w zamian całą torbę prezentów otrzymały. Były tam kredki, naklejki, maski i najważniejszy podarunek KSIĄŻKA z bajkami – przyjaciel nasz bliski.Potem serdecznie się pożegnaliśmy, bo w przedszkolu obiad czekał na nas wszystkich. Dzieci podczas wycieczki były wspaniałe, pokazały jak są dobrze wychowane i do chodzenia do księgarni już przygotowane. Zatem kochani rodzice, przy kupowaniu prezentów nie główcie się, tylko wprost do księgarni pędźcie i wybierajcie, kupujcie, a potem już tylko czytajcie.

W tym miejscu pragniemy gorąco i serdecznie podziękować

Pani Ewie Łapińskiej-Bekisz i Pani Monice Korolczuk

Beata Nielipowicz

JEŻYKI

Mikołajkowy dzień w grupie Jeżyków był bardzo ciekawy w niecodzienne wydarzenia. Rano dzieci bawiły  się z Mikołajem , który zaprosił je na drugie spotkanie w księgarni.
     9 grudnia w księgarni  na dzieci czekały niespodzianki. Na początku Pani Ewa przeczytała bajkę o czarach Świąt Bożego Narodzenia, na temat której przez chwilę wypowiadały się dzieci. Następnie razem z Panią Moniką przedszkolaki zwiedzały księgarnię i poznawały rodzaje książek jakie można tu kupić. Był również słodki poczęstunek, dzięki któremu przedszkolaki mogły ochłonąć po oglądaniu tylu nowych i kolorowych pozycji książkowych.
       Na zakończenie Panie wręczyły dzieciom paczkę  od Mikołaja z książkami, naklejkami, maskami i kredkami dla całej grupy. ,,Jeżyki” podziękowały za głośne czytanie bajki, za prezenty i słodki poczęstunek  oraz obiecały często odwiedzać księgarnię z rodzicami gdyż tu mieszka ważny ich przyjaciel – książka.
        Po powrocie do  przedszkola okazało się , że jedną z książek podarowanych dzieciom jest książka pt.: ,,Mikołajek” ( autor: Sempe  i Gościnny), której bohaterem jest chłopiec o imieniu gościa, odwiedzającego przedszkole zawsze 6 grudnia.
     Życzę przedszkolakom miłej lektury , codziennego głośnego czytania i przygód jakie przeżył Mikołajek.
     Pani Ewie Łapińskiej-Bekisz i Pani Monice Korolczuk dziękuję za profesjonalne przygotowanie spotkania oraz za miłą współpracę przy realizacji programu „Cała Polska czyta dzieciom”.
Małgorzata Perkowska