ANDRZEJKI SMERFÓW

ANDRZEJKI, ANDRZEJKI CZAS WRÓZENIA!

Andrzejkowa Wróżka do Smerfów przybyła, czary-mary zrobiła, w kółeczku z dziećmi pięknie przebranymi się pobawiła i wszystkim powróżyła.   Pierwsza wróżba to do studni pieniążków wrzucanie. Czyje grosiki do studni trafiły, temu wróżby się spełniły.Potem wróżka z koszyczkiem pełnym obrazków chodziła, a Smerfy je losowały i kim będę w przyszłości się dowiedziały. Były też wyścigi butów, czyli który but pierwszy przekroczy próg, tego pierwszego odwiedzi Mikołaj, a wyciągnięcie najdłuższego sznurka oznaczało spełnienie się jak najwięcej ilości marzeń. Dobre wróżby wszyscy też wylosowali, dzięki którym dowiedzieli się jacy są wspaniali. Ale najbardziej oczekiwaną wróżbą było wosku lanie i sprawdzanie, co z tego powstanie!!! A między wróżbami dzieci na taniec i zabawę czas miły i swoje wspaniałe stroje wtedy prezentowały.  Wszystkie wróżby nam się  udały, a teraz czekamy , kiedy będą się spełniały! Gałązka wiśni do wody włożona,a gdy przed Bożym Narodzeniem nam pączki puści, to wróżba nam się ziściMy to wiemy, Wy pewnie też, że wróżby są od tego, by bawić się nimi na całego!
A może wtedy, kto to wie, część z nich spełni się?
W tym miejscu bardzo gorąco dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie strojów dla dzieci. Dziękujemy!!! Dziękujemy!!!

Beata Nielipowicz