SPRZĄTANIE ŚWIATA

EKOLOGICZNY DZIEŃ MUMINKÓW

W naszym przedszkolu realizowane są zagadnienia dotyczące ekologii. Od małego chcemy wpajać dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko. 25 października przedszkolaki z grupy Muminków włączyły się do akcji „Sprzątania świata”. Tego dnia uczestniczyły w zabawach i konkursach, o tematyce ekologii, które pozwoliły na utrwalenie wiadomości z tego zakresu. Po czym wyszliśmy na plac zabaw. Tam została zorganizowana zabawa z workami. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy: dziewczynek i chłopców. Zadaniem każdej z nich było posprzątanie placu zabaw. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem. Przy takim wspólnym sprzątaniu bawiły się wspaniale co widać na załączonych fotografiach. Po powrocie do przedszkola wykonały prace plastyczne z materiału przyrodniczego: zebranych liści. Dzieła przedszkolaków zostały umieszczone w galerii Muminków i zdobią nasze przedszkole.

Przedszkole nr 2  bierze udział w wielu akcjach ekologicznych. Do nich między innymi należą:

1.   * Zbiórka baterii – przez cały rok prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Zachęcamy wszystkich do składowania ich w specjalnie przygotowanych kartonach znajdujących się w szatni przedszkola.

2.     * Udział w konkursach ekologicznych „Szanuj las - to nasze wspólne dobro"- III edycja konkursu plastycznego, którego głównym założeniem jest:

- przybliżenie i zainteresowanie dzieci tematyką ochrony lasów przed niszczycielską działalnością człowieka

- dostrzeganie piękna polskich lasów, ich znaczenia dla człowieka i gospodarki kraju

- zainteresowanie światem zwierząt i roślin występujących w okolicznych lasach, ich ochroną, otoczeniem opieką w czasie zagrożenia

- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dziecka

- prezentacja talentów plastycznych.

3.     *  Organizowanie wycieczek - dzięki którym dzieci mają okazję  poznać piękno przyrody.

Aneta Perkowska