PASOWANIE SMERFÓW

RZECZ TO WIELKA NIESŁYCHANIE, GDY STARSZAKIEM SIĘ ZOSTANIE!

Corocznym zwyczajem w październiku odbywa się wielka uroczystość, podczas której Smerfy prawdziwymi starszakami się stają.  W tym roku   swoje Pasowanie Smerfy urządziły 18.10.11 o godz. 15.30, na które zaprosiły dużo gości.

A we wtorek już od samego rana każda buzia  była bardzo roześmiana, wchodziła pięknie wystrojona, a mina przy tym była rozanielona. Wcześniej próba generalna poszła doskonale, więc dzieci poczuły się już wspaniale. Nadeszła wreszcie wyczekana godzina Uroczystość Pasowania rozpoczęła Smerfna rodzina. Dzieci część artystyczną na sali gimnastycznej zaprezentowały tak, że niejednemu rodzicowi ze wzruszenia popłynęła łza. Potem do egzaminu przystąpiły,  a gdy go zdały, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszystko poszło jak z płatka i gdy przyrzeczenie wypowiedziała Smerfna gromadka, to Pani Dyrektor ołówek do ręki wzięła i pasowanie rozpoczęła. Gdy już  prawdziwymi starszakami się dzieci stały, to w nagrodę dyplom i smerfną czapkę otrzymały. Na zakończenie zdjęcie pamiątkowe zrobiły i na poczęstunek do swojej sali wszystkich gości zaprosiły. Przy stołach było trochę ciasno, ale wszyscy się zmieścili  i przy owocowo-słodkim poczęstunku, wrażeniami się dzielili. Potem  wszyscy wspólnie posprzątali i do domów z wrażeniami powędrowali. Tym którzy z nami tego dnia byli, swoją obecnością naszą uroczystość  zaszczycili – serdeczne  dzięki   raz jeszcze składamy, Ci co być nie mogli, niech żałują i tylko na zdjęciach nasze przeżycia poobserwują. Gorąco też dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wyśmienity poczęstunek przygotowali. Był smakowity i wspaniały.

Beata Nielipowicz