SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

I PODLASKI PRZEGLĄD PIOSENKI KROK DO KARIERY

Dnia 3.06.2022r w Domu Kultury w Łapach odbył się I PODLASKI PRZEGLĄD PIOSENKI KROK DO KARIERY.  Patronem konkursu był Marszałek Artur Kosicki. Wspierał go również Burmistrz Krzysztof Gołaszewski i Gmina Łapy. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie dzieci i młodzieży z naszego miasta i regionu Podlasie poprzez umożliwienie im prezentacji umiejętności wokalnych, wyłonienie młodych talentów oraz zachęcenie ich do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Konkurs obejmował różne kategorie wiekowe: uczniowie szkół średnich i dorośli, uczniowie klas V-VIII, uczniowie klas I-IV i kategoria przedszkola, w której uczestniczyły między innymi dzieci z Przedszkola nr2. Zwyciężynią konkursu w swojej kategorii została Marysia Łupińska z grupy Mumunki, która wykonała utwór pt. „Zakazany owoc” K. Antkowiaka. Drugie miejsce zdobyła Basia Pietraszko, również z grupy Muminki piosenką „Motylem byłam”, a wyróżnienie za wykonanie piosenki  pt. „Laleczka z saskiej porcelany” otrzymała Zosia Łupińska z grupy Krasnoludki. Udział w konkursie był dla dzieci ogromnym przeżyciem i wspaniałą przygodą, a zajęcie czołowych miejsc na pewno będzie stanowiło motywację do dalszej pracy nad rozwijaniem młodych talentów. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Krysińska-Zaniewska