ZAJĘCIA JĘZYKOWE - PROJEKT- MAJ

rok temu

W tym miesiącu poznawaliśmy słownictwo związane ze zwierzątkami jakie występują w bajce „Tom and Keri”. W związku z tym, dzieci uczestniczyły w zabawach, gdzie mogły poznać i utrwalić słownictwo. Najbardziej spodobała się dzieciom zabawa z monetami i kubeczkami – w tej grze każdej karcie odpowiadał kubeczek, pod którym kryła się różna liczba monet. Zadaniem dziecka było odpowiedzieć w języku angielskim co kryje się na wybranej karcie, a następnie odkryć kubeczek, pod którymi kryły się monety! Te dziecko, które odkryło kubeczek, z największą ilością monet, wygrywało! Podczas zajęć dzieci wypełniały także ankiety, w których zaznaczały i rysowały zwierzątko jakie mają, bądź chciałyby mieć w przyszłości. Graliśmy grę w Bingo!, a także tworzyliśmy zakładki, w których dzieci dostawały pieczątki zwierzątek, o których czytaliśmy książeczki. W tym miesiącu udało nam się przeczytać takie książeczki jak „Bad dog, Marley”, „Baby Bunny”, „Dear Zoo”, czy Hide and seek Jess”. Wszystkie te materiały, wklejały do lapbooka, tworząc swoją własną książeczkę, którą w następnym miesiącu będą mogły zabrać do domu.

Agnieszka Bujno