PRZYRODA - ZAJĘCIA PROJEKTOWE - MAJ

rok temu

Za nami kolejny miesiąc zajęć przyrodniczych w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Wiosna w pełnym rozkwicie, a więc i tematyka zajęć była typowo wiosenna. Poznawaliśmy wiosenne kwiaty znajdujące się w najbliższym otoczeniu przedszkola, oraz te rosnące w przedszkolnym ogródku. Dzieci świetnie potrafią nazywać: żonkile, narcyzy, stokrotki, bratki , tulipany czy szafirki rosnące w naszym ogródku. Codzienne wychodzenie na podwórko było okazją do zabiegów pielęgnacyjnych i dbania o kwiaty, oraz poznanie zasad uprawy roślin w doniczkach i warunków , które są potrzebne roślinom do ich prawidłowego wzrostu. Dzieci miały okazję podlewać posadzone w skrzynkach kwiatki i praktycznie poznały ich budowę.  Wyróżniały liście, pręciki, słupki i korzenie. Bezpośrednie działanie to najlepsza nauka i poznawanie otaczającej nas przyrody. Ostatnie zajęcia w tym miesiącu to „Dzień czystego powietrza”. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest czyste powietrze dla człowieka i zwierząt, co robić aby zawsze oddychać świeżym powietrzem. Przypomnieliśmy też zasady segregowania odpadów i odpowiedniego ich zagospodarowania. Zbliża się czerwiec, a wraz z nim kolejne przyrodnicze zadania.

Bożena Domaszewska
Joanna Roszkowska