ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - KWIECIEŃ 2022

rok temu

W kwietniu zajęcia okazały się bardzo ciekawe i emocjonujące.  Działo się mnóstwo interesujących rzeczy. Dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania na podstawie piramidy żywienia, gdzie każdy element piramidy został szczegółowo omówiony. Podczas zajęć samodzielnie układały poszczególne elementy piętra piramidy żywienia.  Zajęcia dostarczyły wiele korzyści i informacji zdrowotnych. Piramida żywienia jest drogowskazem i podpowiedzią jak komponować posiłki, aby dostarczyć ludziom tego, co potrzebuje nasz organizm, a jednocześnie cieszyć się zdrowiem. Przedszkolaki wiedzą, że oprócz zdrowego odżywiania ważne jest aby dbać o kondycję fizyczną uprawiając różne sporty.

Podczas kolejnych  zajęć przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo "recykling". Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Mali ekolodzy doskonale poradzili sobie z segregowaniem odpadów do pojemników w odpowiednich kolorach.

Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywołania efektu WOW, czyli momentu zaskoczenia, dzięki któremu najwięcej zapamiętujemy i uczymy się. To wielka frajda móc samodzielnie obserwować, działać i wyciągać wnioski z przeprowadzonych eksperymentów.  Mali odkrywcy tym razem  przeprowadzili doświadczenie powstawania tęczy.

Bożena Domaszewska

Paulina Kondracka