ZAJĘCIA JĘZYKOWE - KWIECIEŃ 2022

rok temu

Podczas kwietniowych zajęć z języka angielskiego skupiliśmy się przede wszystkim na powtarzaniu w formie gier i zabaw słownictwa, które do tej pory poznaliśmy. W tym celu dzieci układały z kubeczków wieżę, grały w grę Boom!, a także bawiły się dużą planszą, gdzie były porozkładane zdjęcia, dotąd poznanych wyrazów w języku obcym.

Przed Świętami Wielkanocnymi rozmawialiśmy także o tradycjach w krajach anglojęzycznych związanych z Wielkanocą. Udało nam się także przeprowadzić zabawę „Easter Hunt” na świeżym powietrzu, gdzie zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych pisanek i włożenie ich do koszyczka.

Dzieci uczestniczyły też w zabawie ruchowej „Bunny is looking”, gdzie jedno dziecko było króliczkiem, a zadaniem innych dzieci było go jak najszybciej dotknąć.

W czasie relaksacji, dzieci miały okazję słuchać audiobooka „Hello Kitty – My birthday!”

Agnieszka Bujno