ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - MARZEC 2022

Za nami kolejny miesiąc prowadzenia zajęć w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Zbliża się wiosna, a więc wszyscy czekamy z niecierpliwością jej nadejścia. Wszystkie zajęcia przyrodnicze w tym miesiącu dotyczyły tematyki wiosennej. Nie zabrakło spacerów i krótkich wyjść do ogrodu przedszkolnego w celu szukania pierwszych wiosennych roślin, nasłuchiwania śpiewu ptaków czy wygrzewania się w pierwszych promykach słońca. Dzieci bardzo chętnie szukały oznak wiosny, oglądały wszystko co napotkały na swojej drodze, oraz były zachęcane do wspólnych spacerów z rodzicami i chętnie dzieliły się z innymi swoimi weekendowymi obserwacjami. Dzieci poznały również nazwy ptaków wracających na wiosnę do Polski. Ulubieńcem wszystkich jak zwykle okazał się bocian i jaskółki. Bardzo ciekawym zajęciem okazało się wysiewanie nasion do skrzynek i doniczek. Posieliśmy nasze ulubione kwiatki, które później wysadzimy do przedszkolnego ogródka aby pachniały i cieszyły oczy wszystkich przechodniów. Poznaliśmy zasady pielęgnacji roślin i warunki ich wzrostu. Widomości i umiejętności zdobyte w tym miesiącu przydadzą się nam w przyszłości bo blisko już kwiecień i w nim będziemy obcować z przyrodą coraz częściej.

Bożena Domaszewska

Joanna Roszkowska