ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - LUTY 2022

Zajęcia w lutym okazały się bardzo ciekawe i emocjonujące. Przez cały miesiąc działo się mnóstwo interesujących rzeczy. Przedszkolaki są coraz baczniejszymi obserwatorami życia przyrodniczego. Wszystko je ciekawi, zadają mnóstwo pytań.  Udział w zajęciach pozwolił wyjaśnić  wiele wątpliwości i odpowiedzieć na wiele pytań. Dzieci poznały znaczenie wody w przyrodzie, dla człowieka i dla rozwoju życia na ziemi. Wiedzą, że wodę trzeba oszczędzać, gdyż jest ona niezbędna . Podczas zajęć przyglądały się różnym doświadczeniom z wodą w roli głównej, same także doświadczały i eksperymentowały, co okazało się najbardziej ekscytujące.

Dzięki doświadczeniu ze skraplaniem wody i ilustracjom, dzieci poznały zjawisko obiegu wody w przyrodzie. Odkrywały właściwości wody za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, dotyku.

Na kolejnych zajęciach przeprowadzały zabawy badawcze z magnesem. U każdego przedszkolaka dało się zobaczyć błysk w oku i uśmiech na twarzy.

Bożena Domaszewska, Paulina Kondracka, Joanna Roszkowska