ZAJĘCIA JĘZYKOWE - STYCZEŃ 2022

Podczas zajęć projektowych z języka obcego w styczniu, przede wszystkim bawiliśmy się nowymi pomocami dydaktycznymi, które dostaliśmy w ramach projektu „ Bo w przedszkolu fajnie jest”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały maskotki, z którymi wcześniej zapoznały się podczas bajki „Tom and Keri”.Dużo emocji wzbudziła u dzieci także duża, okrągła plansza, po której dzieci miały okazję chodzić, a przy tym powtarzać kolory, a także liczenie. Podczas zajęć bawiliśmy się także piłką, gdzie każde z dzieci, do której była rzucona piłka, odpowiadało na pytanie How are you?. Za pomocą drewnianego, kuchennego zestawu, dzieci próbowały także, podczas zajęć pokazywać co jadły na śniadanie, a także podawać nazwy swojego posiłku w języku angielskim. Na koniec zajęć, w ramach odpoczynku czytaliśmy książeczki o Myszce Maisy, bawiliśmy się chustą animacyjną, a także kolorowaliśmy wodną kolorowankę, nazywając przy tym odkryte przez nas kolory, czy przedmioty w języku angielskim.

Agnieszka Bujno