ZAJĘCIA PRZYRODNICZE-STYCZEŃ 2022

Za nami kolejny miesiąc prowadzenia zajęć w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Przyszła zima , a więc korzystamy z jej uroków i niepowtarzalności. Bawiliśmy się śniegiem, poznaliśmy jak powstaje lód, poznaliśmy zasady topnienia śniegu i lodu. Dzieci były też zachęcane do wspólnych zabaw z rodzicami , do samodzielnego eksperymentowania w domu, oraz wykorzystywania piękna zimowej pogody do wspólnego spędzania wolnego czasu. Na koniec miesiąca wykonywaliśmy prace plastyczne pod tytułem „Przyroda zimą”. Każda grupa miała inny pomysł na jej wykonanie. Nie zabrakło zabaw z farbami, watą,  bibułą czy sztucznym śniegiem. W styczniu dotarły też do nas projektowe pomoce. To ogromna radość dla dzieci jak i prowadzących nauczycieli. Nie zabrakło wspólnego rozpakowywania, oglądania oraz pierwszych  zajęć z ich udziałem. Na pewno będą one systematycznie wykorzystywane  w dalszych zajęciach przyrodniczych.

Bożena Domaszewska

Joanna Roszkowska