Przyroda_projekt_grudzień 2021

W grudniu aura sprzyjała, by zorganizować typowo zimowe zabawy badawcze. Dzięki nim odpowiedzieliśmy na pytania: „ Kiedy śnieg  topnieje? ” - dzieci oglądały materiał badawczy przez lupy i na podstawie dotyku określały cechy śniegu: biały, zimny, miękki, lekki, puszysty, mokry. Sprawdziliśmy również,  czy śnieg jest czysty. Po wnikliwej obserwacji roztopionego śniegu wiemy, że woda była brudna. Stwierdziliśmy zatem, że nawet najbielszy śnieg jest brudny i nie można go jeść. Zabawa była przednia!

Nie zapomnieliśmy o naszych małych przyjaciołach – ptaszkach. Ptaki to nasi pomocnicy. Trzeba je zimą dokarmiać, ale nie byle czym, bo im zaszkodzimy. Dzieci zrobiły kulę ze smalcu i ziaren. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Bożena Domaszewska