Przyroda_projekt_2021

Jesień powoli dobiega końca, a za nami już kolejne zajęcia w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Cieszymy się, że możemy korzystać z jej piękna i niepowtarzalności tej kolorowej pory roku. Dni są coraz krótsze i pochmurniejsze. Zajęcia prowadzone w tym miesiącu dotyczą właśnie tematyki zbliżającej się zimy i przygotowań zwierząt i ptaków do niej.  Nie zapomnieliśmy też o eksperymentowaniu, o zabawach z piórkami, wodą czy olejem. W listopadzie wychodzimy też na podwórko, zawiesiliśmy karmniki, poznaliśmy zasady dokarmiania ptaków ,które zaczniemy  wraz z nadejściem pierwszych  zimowych chłodów. Dzieci zachęcono również do przyniesienia pokarmu na zimowe dokarmianie ptaków. Opieka nad karmnikami ,to ważne zadanie na nadchodzące zimowe miesiące. Wszyscy z ciekawością czekamy nadejścia grudnia i nowych zajęć przyrodniczych.

Bożena Domaszewska

Paulina Kondracka