CODEWEEK 2021 W DWÓJECZCE

W TYM SUKCESIE MAMY SWÓJ UDZIAŁ.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się 14 900 wydarzeń, co na ten moment daje nam 3 miejsce na podium. Kodowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności, Polska umocniła pozycję europejskiego lidera kodowania. Miło nam, że mogliśmy przyczynić się do tego sukcesu, biorąc udział w tej inicjatywie, która wyszła nam tak dobrze, że mamy Certyfikat. Wspaniałe uczucie zobaczyć nasze przedszkole na europejskiej mapie CodeWeek.

Katarzyna Thomas