ZAJĘCIA PRZYRODNICZE PAŹDZIERNIK 2021

Za nami są już następne zajęcia w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Dzieci najlepiej poznają przyrodę poprzez własne działania  i eksperymentowanie. Wiedza zdobyta w ten sposób jest pełniejsza i trwalsza. Dzieci w słoneczny dzień pracowały  w ogrodzie przedszkolnym. Poznały narzędzia ogrodnicze, którymi bezpiecznie grabiły liście. Zbierały dary Jesieni – kasztany i liście. Wzbogaciły nimi kąciki przyrody.  Umiejętnie dobierały liście do gatunków drzew i  za pomocą lupy poznały dokładną ich budowę. Zakończeniem tematyki jesiennej było wykonanie  pięknych prac plastycznych z liści.

Bożena Domaszewska

Paulina Kondracka