ZAJĘCIA KOMPUTEROWO-MATEMATYCZNE - WRZESIEŃ 2021

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

Zajęcia matematyczno-komputerowe w ramach projektu " Bo w przedszkolu fajnie jest" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa III. Kompetencje i kwalifikacje Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja Poddziałanie 3.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w ramach BOF, zaczęliśmy od orientacji przestrzennej, czyli orientowaniu się w schemacie własnego ciała oraz na kartce papieru, po to, aby móc odczytywać kody. Dzieci na dużej macie poruszały się pod dyktando, następnie z małą pomocą nauczyciela samodzielnie według zapisanego kodu. Młodsze dzieci miały mniej skomplikowane zadanie, na małej macie do kodowania odszyfrowywały zapis. Ostatnie zajęcia skupione były na umiejętności liczenia, kardynalnym i porządkowym aspekcie liczby.

Katarzyna Thomas

Agnieszka Budzisz