ZAJĘCIA PRZYRODNICZE WRZESIEŃ 2021

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

Wrzesień dobiega końca. Za nami są już pierwsze zajęcia w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa III. Kompetencje i kwalifikacje Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja Poddziałanie 3.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w ramach BOF. We wszystkich grupach odbyły się  zajęcia przyrodnicze. Korzystając ze słonecznej , jesiennej pogody, dzieci wychodziły na podwórko, zbierały pierwsze ,jesienne liście, oglądały napotkane na jesiennych spacerach rośliny i drzewa owocowe . Miały również okazję spotkać owady : takie jak osy, pszczoły ,biedronki i inne zwierzęta mieszkające w trawie. Zebrane liście , fragmenty kwiatów i gałązek drzew ,zostały przyniesione do przedszkola , posegregowane i zasuszone. Będą wykorzystane w najbliższym czasie do wykonanie pięknych, jesiennych kompozycji. Na naszych zajęciach został również ustalony „Kodeks przyjaciela przyrody” .Do jego współtworzenia włączyły się dzieci. To one określały, kto jest przyjacielem przyrody i co trzeba robić aby dbać o środowisko. W październiku odbędą się kolejne zajęcia i bezpośrednie spotkania z przyrodą. Czekamy z niecierpliwością.

Bożena Domaszewska

Paulina Kondracka