ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2021-2022

Miło nam poinformować, iż grupy Żabek, Biedronek, Motylków i Krasnoludków biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY − edycja 2021/2022. Celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa w Polsce i za granicą. Program na na celu między innymi zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom − uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych. Tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Wprowadzenie dziecka w świat literatury. Budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych. Propagowanie praw dziecka.
Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022. Projekt trwa od 13 września 2021r. do aż 31 maja 2022r. i składa się z 6 modułów:
1. CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM,
2. KODUJEMY Z MAŁYM MISIEM,