POZNAJEMY NASZE KORZENIE

PODLASKIE KORZENIE III

„Podlaskie korzenie III” to trzecia edycja projektu realizowanego przez Fundację Aktywizacja dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2021. W ramach zadania uczestnicy projektu wezmą udział warsztatach edukacyjnych Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz warsztatach artystycznych, podczas których wykorzystają zdobytą wiedzę w pracach plastycznych. Wybrane prace inspirowane kulturą ludową zostaną wydrukowane w formie pocztówek, które bezpłatnie rozdawane, będą promowały zadanie w sposób atrakcyjny i ciekawy, co stworzy warunki dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym, a także dla upamiętniania i przybliżania niematerialnego dziedzictwa kulturowego i historycznego lokalnej społeczności.

Celem zadania jest m.in.: zainteresowanie dzieci i młodzieży niematerialnym dziedzictwem kulturowym Podlasia i wzbudzenie szacunku dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej to ciekawe miejsce dla każdego, bez względu na wiek. Dzieci mogą poznać zabawy swoich dziadków, mają okazję zobaczyć wyposażenie tradycyjnej podlaskiej chaty i dowiadują się jak czas spędzali ich rówieśnicy kilkadziesiąt lat temu. Dorośli w skansenie przeżywają podróż w przeszłość i z sentymentem wspominają dawne czasy.

Fundacja Aktywizacja