CZERWIEC W MUMINKACH

PRZEDSZKOLA CZAS JUŻ MINĄŁ NAM…

Czerwiec, to szczególny czas w życiu każdego dziecka. Jest on związany z wesołą zabawą, oczekiwaniem na gorące lato i wakacje, ale przede wszystkim z pożegnaniem…

Miesiąc rozpoczęliśmy od „Balu u Ślimaka Lucka” zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia wszystkie przedszkolaki miały okazję zmienić się w wybranego mieszkańca łąki. W naszej sali pojawiły  się biedronki, motylki, pszczółki, a także koniki polne i pająki. Zabawa trwała już od samego rana. Dodatkowo teatrzyk, który Muminki miały okazję obejrzeć i prezenty wręczone przez Panią Dyrektor przyprawiły dzieci o dobre humory. Przedszkolaki miały także okazję uczestniczyć w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. Dzieci poznały drogę do szkoły, zwiedziły  budynek szkoły, a także sale, w których już od września będą spotykały się z rówieśnikami i nową wychowawczynią. I nadszedł czas pożegnania… Przygotowania do tego dnia wiązały się z dużymi emocjami, zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych. Słowa „Przedszkola czas już minął nam, i jest tak jakoś smutno…” wzbudzały u wszystkich wiele żalu i smutku, ze to już koniec… Tymi słowami przyszli uczniowie pożegnali swoje Przedszkole, młodszych kolegów i koleżanki, a także nas – wychowawczynie. Jesteśmy dumne, że nasze Muminki już za chwilę będą uczniami Szkoły Podstawowej. Życzymy im wesołych wakacji oraz wielu sukcesów, a na młodszych Muminków czekamy już we wrześniu.

Katarzyna Olszewska