CZERWIEC W KRASNOLUDKACH

WAKACJE TUŻ, TUŻ

Czerwiec to dla każdego przedszkolaka miesiąc wesołej zabawy. Rozpoczął go Dzień Dziecka. Na Krasnoludki czekały miłe niespodzianki. Radości nie było końca.  Wspólne tańce, zabawy to frajda – zwłaszcza – kiedy wokół  byli najlepsi koledzy. Pogoda dopisała i codziennie spędzaliśmy czas w ogrodzie przedszkolnym. Obserwowaliśmy wiosenną przyrodę i oznaki nadchodzącego lata. Na podwórkowe zabawy też czas się znalazł. Piłka, piaskownica, tory przeszkód, huśtawki, „jeździki” – każdy Krasnoludek znalazł coś dla siebie. Poznając „nasze podwórko” projektowaliśmy własne i byliśmy na wycieczce – na Miejskim Placu Zabaw. Lato powitaliśmy przygotowaniami do wakacji. Malowaliśmy swoje pomysły na letni wypoczynek. Wiemy, jakich zasad bezpieczeństwa trzeba w wakacje przestrzegać. Obejrzeliśmy o tym filmy edukacyjne i wykonaliśmy wspólny plakat. Pamiętaliśmy o Dniu Taty. Z okazji tego Święta Tatusiowie otrzymali wykonane przez dzieci laurki – z samodzielnie napisaną dedykacją i życzeniami. Wszyscy lubimy kodowanie. Naszym małym przyjaciołom – Ozobotom zaprojektowaliśmy wakacyjne wycieczki. Na pracy i zabawie czas niepostrzeżenie minął i rok przedszkolny się zakończył. Wszystkie Krasnoludki otrzymały nagrody – Dyplomy – podziękowanie za wspólną pracę i zabawę.

Naszym Wychowankom dziękujemy za razem spędzone chwile. Dziękujemy też Rodzicom za wsparcie. Zawsze mogłyśmy na Was liczyć. Życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu –  w starszakach.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz