MAJOWE WSPOMNIENIA ŻABEK

MAMO ,TATO KOCHAMY WAS

Maj to przedostatni miesiąc pobytu dzieci w przedszkolu. Zbliżają się wakacje. W  nim mamy kilka ważnych  świąt. To święta patriotyczne jaki i rodzinne. Dzieci przygotowywały symbole narodowe, malowały godło, robiły flagi, uczyły się wierszy i piosenek o Polsce, brały udział w patriotycznym konkursie recytatorskim. Podczas wiosennych zajęć zapoznały się z zwierzętami i roślinami na wiosennej łące, oraz zwierzętami gospodarskimi hodowanymi w gospodarstwach rolnych. W tygodniu „Czytania dzieciom” poznały zasady korzystania z książek  w „ kąciku książki”, były zachęcone do korzystania z zasobów biblioteki w Daniłowie Dużym oraz obejrzały filmy w którym Pani Dyrektor, Pan Policjant czytali bajki dzieciom z naszego przedszkola. Była to okazja do poznania zawodu nauczyciela i policjanta. W tym miesiącu szczególną uwagę zwróciliśmy na pracę strażaków , na jej społeczne znaczenie. Ostatni tydzień maja był poświęcony rodzinie .W pięknych , odświętnych strojach zostało nagrane krótkie wystąpienie dzieci dedykowane Rodzicom. Dzieci również wykonały piękne laurki, które wręczyły Mamie i Tacie w dniu ich święta. Zbliża się czerwiec i upragnione przez wszystkich wakacje. Czekamy z niecierpliwością.

Bożena Domaszewska