MAJ W MUCHOMORKACH

MAJOWE PRZYGODY MALUCHÓW

Maj w Muchomorkach rozpoczął się tematami związanymi z wiosenną łąką i jej mieszkańcami, następnie sprawdzaliśmy co słychać na wsi i jakie zwierzęta spotkamy w gospodarstwie. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy różne zawody i zastanawialiśmy się dlaczego dorośli chodzą do pracy… ojjj odpowiedzi były bardzo interesujące ;) W ostatnim tygodniu maja rozmawialiśmy o naszych rodzinach i przygotowywaliśmy laurki dla mam z okazji ich święta. Przez cały miesiąc dzieci pilnie uczestniczyły w zajęciach, tworzyły prace plastyczne, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i uczyły się wierszyków. Wzięliśmy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”- codziennie słuchaliśmy bajek nagranych przez ciekawych gości. Świętowaliśmy wspólnie 4 urodziny Olusia. Nie zabrakło także wspólnej zabawy i szaleństw na placu zabaw.

Małgorzata Piekutowska