MAJ W GRUPIE PUCHATKÓW

WIOSENNE ZABAWY

Nasze przedszkolaki nie miały czasu na nudę. W tym miesiącu było wiele atrakcji i pracy również. Dzieci uzupełniają karty pracy, utrwalają technikę czytania i wypowiadają się na określone tematy rozwiniętymi zdaniami. Liczą, dodają i odejmują, niektóre nawet w zakresie tysiąca. Dzieci bardzo lubią grać w warcaby. Już prawie cała grupa zna zasady tej gry. Konstruują przepiękne budowle z klocków, chętnie rysują i układają puzzle. Często spędzają czas na świeżym powietrzu, starają się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw z kolegami z innych grup. Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy o Rodzinie. Dzieci odpowiadały na pytanie ,,Za co kocham moją mamę’’itp. Rysowały swoją rodzinę i wykonały laurki.

W ramach doradztwa zawodowego obejrzały film ,,zawód krawcowej’’ dowiedziały się na czym polega ta praca.

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta…. .’’ Puchatki odbyły wirtualną wycieczkę do biblioteki wysłuchały opowiadania „Przyjaciółki” z książki Opowiadania przedszkolaka. Dzieci  z zaciekawieniem słuchały przygody jaka spotkała Hanię, Olę, Zosię i Gabrysię. Zrozumiały na czym polega przyjaźń i jak należy postępować żeby trwała zawsze.

Teraz trwają przygotowania na zakończenie roku szkolnego. Uczymy się piosenek, wierszy i dużo rozmawiamy o pożegnaniu z przedszkolem. Widzimy, że w niejednym oku kręci się łezka. Jednak magiczne zdanie  BĘDZIECIE UCZNIAMI KLASY PIERWSZEJ wywołuje duży uśmiech.

Miesiąc minął szybko i pracowicie. Teraz czekamy na zakończenie roku przedszkolnego, który planujemy 23.06.2021r. O szczegółach zakończenia roku poinformujemy wkrótce.

Joanna Roszkowska

Ligia Łapińska