KRASNOLUDKOWE MAJOWE WIEŚCI

HURA! KRASNOLUDEK NA TE WYDARZENIA DŁUGO CZEKAŁ

Kiedy nadszedł miesiąc maj, to każdy Krasnoludek dużo pracy miał. Od świętowania  Dnia Strażaków rozpoczęliśmy. Dzieci strażaków rysowały i prezentację poświęconą ich pracy oglądały. W tym samym tygodniu o zwierzętach na wsi rozmawialiśmy. Nasze dzieci wiejskie zwierzęta nazywały, po głosie rozpoznawały, a nawet naśladować próbowały. Swoją wiedzę na ich temat poszerzyły i ciężką pracę rolnika docenić potrafiły. W kolejnym tygodniu na wiosenną łąkę przenieść się postanowiliśmy i na temat jej fauny i flory dużo rozmawialiśmy. Rośliny i zwierzęta naszych łąk z bliska poznać mogliśmy, gdy filmiki edukacyjne oglądaliśmy, ale też z własnych doświadczeń czerpaliśmy, gdy na nasz plac zabaw wychodziliśmy. Przez lupę z bliska obserwować można było biedronki, motylki, ślimaczki jak listki zajadają lub nektar z kwiatków spijają. Życie owadów już tajemnicą nie jest, bo każdy Krasnalek wie, po co np. pszczółki na kwiatki siadają i dlaczego pożytecznymi ludzie ich nazywają. O cyklu rozwojowym motyli i żabek też wiedzę zdobywały. Więc teraz każdą gąsienicę czy kijankę będą szanowały, bo wiedzą, że to tylko chwilowe, że zmienią się w dorosłego osobnika. Kolejne dwa tygodnie Rodzicom były poświęcone. Najpierw różne zawody Rodziców poznawaliśmy. Dzięki prezentacjom i filmom edukacyjnym z bliska mogliśmy poznać wybrane zawody np. krawcowej czy fryzjera. Ponadto z własnych doświadczeń dużo czerpaliśmy i w ten sposób wiedzę o zawodach Rodziców poszerzaliśmy. Ostatni majowy tydzień też Rodzicom był poświęcony. Ale tym razem rodzinie, wspólnych zabawach, pasjach i roli Rodziców w życiu dziecka rozmawialiśmy. Więzi rodzinne zostały wzmocnione, a niespodzianka z okazji Święta Rodziny  także została przygotowana, tylko niestety zdalnie przekazana. W maju też Nasza Zosia szóste urodzinki świętowała i tradycyjne „Sto lat” usłyszała. Zatem pracowicie minął miesiąc maj u Krasnali naszych, które nie tylko ciężko pracowały, wiedzę zdobywały,  ale przede wszystkim fajnie wśród rówieśników czas spędzały.

Mirosława Matusik

Beata Nielipowicz