WITAMY W MAJU - JEŻYKI

W MAJU JAK W RAJU

Żegnamy maj – miesiąc, który jest kwintesencją wiosny. Słoneczna pogoda zapraszała nas do spacerów i zabaw w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pierwsze dni maja poświęciliśmy na uroczystości patriotyczne. Przedszkolaki utrwaliły swoje wiadomości na temat polskich symboli narodowych. W tym miesiącu zwróciliśmy również uwagę na charakterystyczne cechy wiosennej łąki. Poznaliśmy zwyczaje niektórych owadów: motyla, pszczoły, mrówki i biedronki. Wykorzystując utwory literackie, piosenki i ilustracje dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt, które możemy spotkać na łące.  Z majowej łąki przeniesiemy się w krainę bajek, teatru i muzyki. W maju jest wiele pięknych dni, ale jeden dzień jest wyjątkowy – to Dzień Matki. Przygotowując się do tego święta zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna w życiu każdego z nas jest rodzina. Dzieci z tej okazji wykonały dla swoich rodziców piękne upominki- laurki i kubeczki.

Ewelina Jachimczuk